zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Muž zemřel ve Vsetíně zaklíněný v kontejneru na sběr textilu

17.09.2015
Odpady
Šlendryján
Muž zemřel ve Vsetíně zaklíněný v kontejneru na sběr textilu

Dvaadvacetiletý cizinec zemřel v noci na dnešek ve Vsetíně poté, co zůstal zaklíněný v kontejneru na sběr textilu. Přivolaný lékař jen konstatoval smrt. Prozatímním šetřením nebylo zjištěno cizí zavinění, přesnou příčinu smrti určí nařízená pitva, řekl dnes ČTK mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik. Neštěstí se stalo v místní části Ohrada, muž v České republice podle Malcharczika pracoval. Hasiči tělo muže z kontejneru vyprostili.

Podobný případ se v regionu nestal poprvé, před třemi lety ve Vsetíně uvízl v kontejneru na elektroodpad pětačtyřicetiletý muž, byl přidušený a selhávaly mu základní životní funkce. "Toho museli hasiči z kontejneru vystříhat. Bohužel i v tomto případě muž po převozu do nemocnice zemřel," řekl mluvčí. Lidé by podle něj měli respektovat pokyny určené k užívání kontejnerů, neměli by do nich v žádném případě lézt.

Minulý týden byl ve Starém Městě na Uherskohradišťsku nalezen mrtvý třiatřicetiletý muž z Hodonínska v kontejneru na odpad. Příčinu úmrtí určí soudní pitva.

Hasiči podle svého mluvčího Libora Netopila několik zaklíněných lidí z kontejnerů již museli vyprošťovat. "Nejčastěji jde o kontejnery na elekroodpad," dodal Netopil.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí