zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Němečtí poslanci mají v parlamentu úl s 2000 včel

12.07.2015
Zemědělství
Politika
Němečtí poslanci mají v parlamentu úl s 2000 včel

Dva tisíce nových obyvatel má od čtvrtka vnitřní zahrada jedné z budov německého Spolkového sněmu. Aby upozornili na nebezpečí vymírání včelstev, umístili dva poslanci do dvora mezi kancelářemi a zasedacími místnostmi úl se dvěma tisíci včel.

Zkušební úl umístili zákonodárci ze Strany zelených Bärbel Höhnová a její sociálnědemokratický kolega Martin Burkert do vnitřního dvorku budovy Paula Löbeho, která je součástí komplexu staveb, v nichž německý parlament v Berlíně sídlí.

"Nejdřív nastartujeme zkušební provoz s malým včelstvem. Když všechno půjde dobře, chceme příští rok navýšit stav," uvedla Höhnová při představení projektu s tím, že by v okolí Spolkového sněmu mohlo v roce 2016 létat až 60.000 parlamentních včel. "Snad pak budeme moci nabídnout i pravý parlamentní med," dodala s úsměvem Höhnová.

"Když umřou včely, umřou i lidé," uvedl Burkert jako důvod toho, proč se s kolegyní k uskutečnění neobvyklého projektu odhodlali. V bezprostředním okolí parlamentu budou mít prý včely dostatek potravy, nedaleko budovy Paula Löbeho se totiž rozkládá velký berlínský park Tiergarten.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí