zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hradec Králové významně snížil cenu za nákup energií

19.06.2015
Energie
Urbánní ekologie
Hradec Králové významně snížil cenu za nákup energií

Hradec Králové se v roce 2010 stal prvním statutárním městem, které se rozhodlo pořídit elektřinu a zemní plyn na komoditní burze. Už první nákup prokázal efektivitu této formy realizace veřejné zakázky a i v dalších letech město snižovalo své energetické vstupy meziročně v řádu milionů korun. Při zatím posledním nákupu na rok 2016 ušetřil Hradec meziročně dalších více než dva a půl milionu korun.

,,V porovnání s cenami před prvním nákupem v roce 2010 jsme už snížili náklady na komoditní složku elektřiny a plynu téměř o 40 procent. Namísto tehdejších 40 milionů korun tak v příštím roce zaplatíme za energie do svých objektů a městských organizací 24,6 milionu korun," informoval primátor Zdeněk Fink.

Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno magistrát pro příští rok kontrahoval přes 23 tisíc megawatthodin (MWh) silové elektřiny a necelých 8 tisíc MWh plynu. U dodávek plynu a elektřiny v nízkém napětí uspěla jako dodavatel společnost E-ON Energie. U elektřiny ve vysokém napětí se sdruženou službou dodávky se dodavatelem stane společnost RWE Energie, u stejného produktu bez sdružené služby dodávky společnost Veolia Komodity.

Největšího poklesu nákladů bylo pro příští rok dosaženo u elektřiny ve vysokém napětí, která zlevní proti letošku o 12 procent. Cena plynu meziročně klesne o desetinu, cena elektřiny v nízkém napětí o 7 procent.

,,I letos jsme si počkali na aktuální pokles cen energií a nenakupovali pod tlakem. Burzovní nákup je ideální formou realizace veřejné zakázky, protože kromě dalších výhod nám takový postup, tedy počkat si na příznivější cenu, umožňuje,"dodal primátor.

ZDROJ: Město Hradec Králové

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
28
1. 2020
28.1.2020 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
INISOFT s.r.o.
29
1. 2020
29.1.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occiedental Five
INISOFT s.r.o.
30
1. 2020
30.1.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
INISOFT s.r.o.
6
2. 2020
6.2.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occidental
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí