zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SOUTĚŽ DIPLOMOVÝCH PRACÍ: NA VÍTĚZE ČEKÁ 10 000 KČ

20.05.2015
Ekologické vzdělání a výchova
SOUTĚŽ DIPLOMOVÝCH PRACÍ: NA VÍTĚZE ČEKÁ 10 000 KČ

Jihomoravský kraj společně se školským zařízením Lipka vyhlašuje XIII. ročník soutěže o nejlepší diplomové práce s tematikou životního prostředí a ekologie se vztahem k území Jihomoravského kraje. Závěrečnou práci mohou přihlásit absolventi bakalářských i magisterských oborů. Všechny přihlášené práce budou publikovány, vítěz získá 10 000 Kč.

V květnu startuje již XIII. ročník Soutěže diplomových prací, které se věnují tematice životního prostředí. Studenti mohou přihlašovat závěrečné práce magisterského i bakalářského stupně, obhájené na podzim 2014 nebo na jaře 2015. Všechny práce posoudí komise složená z akademických pracovníků a odborníků z firemní praxe i neziskového sektoru. Nejlepší práce budou oceněny v rámci prestižní konference v listopadu 2015.

Všechny přihlášené práce budou publikovány ve sborníku s ISBN. Vítězové obou kategorií se mohou těšit na věcné ceny a také finanční odměnu 3 000 - 10 000 Kč. ,,Kromě věcných a finančních cen či publikačních výstupů získají přihlášení studenti mezioborové zkušenosti, možnost setkat se s odborníky z praxe, prohloubit dále své znalosti a posouvat dál témata, kterým se věnují", uvádí koordinátor soutěže Jan Trávníček.

Závěrečné práce mohou studenti přihlašovat do 30. června 2015, veškeré informace o přihlášení jsou k dispozici na www.lipka.cz/soutez-diplomovych-praci.

Soutěž diplomových prací tradičně pořádá Jihomoravský kraj společně s Lipkou - školským zařízením pro environmentální vzdělávání. Loňského XII. ročníku se zúčastnilo celkem 27 studentů z technických, aplikovaných, přírodovědných i humanitních oborů. Vítězka bakalářské kategorie Petra Halasová (LDF MENDELU v Brně) prošla ve své práci zahrady ve dvaceti školkách a prozkoumala, v jakém stavu je tamní zeleň. Následně navrhla praktickou a bezpečnou zahradu pro školku v Dolních Loučkách. V magisterské kategorii vyhrál Adam Lukačovič (FA VUT v Brně), jehož práce se věnuje smyslu a využití brownfields vznikajících v souvislosti s migrací obyvatel z centra Brna na periferie. Opuštěné objekty analyzuje a navrhuje developerská řešení pro město. ,,Těší mě, že se studenti nebojí navrhovat inovativní řešení pro Jihomoravský kraj, která lze následně realizovat v praxi", uvádí k Soutěži radní Jihomoravského kraje, Ing. Jaroslav Parolek.

Kontakt: RNDr. Jan Trávníček, jan.travnicek@lipka.cz, tel.: 543 420 823, mobil: 732 827 063

Podrobné informace o soutěži: www.lipka.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí