zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přijďte do Otevřené zahrady na minifestival Den pro kompost

10.05.2015
Bioodpady
Ekologické vzdělání a výchova
Přijďte do Otevřené zahrady na minifestival Den pro kompost

Otevřená zahrada Nadace Partnerství zve v sobotu 16. května na netradičně pojaté kulturní odpoledne. Program začne v 15 hodin a vystoupí kapely Tranzan a Tři masa. K vidění bude i divadelní představení a ukázka domácího vermikompostování.

Hudba a divadlo pod širým nebem
Během dne zazní písně brněnských kapel Tranzan a Tři masa. Divadelní spolek Prádelna pobaví diváky unikátní ,,ontogenetickou three-men-show" Misionáři. Po celé odpoledne bude navíc otevřen workshop, který zájemce naučí vyrobit domácí vermikompostér.
,,Sobotní program je koncipován jako zábavný a zároveň poučný. Chceme návštěvníky naučit něco o městském kompostování, i když lidé nemají zahrádku, například na balkoně se dá taky kompostovat. A my to na Dni pro kompost názorně ukážeme. Sympatičtí hudebníci a divadelníci navíc nabídnou kvalitní kulturní program. V jejich tématech je cítit soužití s přírodou, což do Otevřené zahrady dokonale zapadá," uvedl Roman Truksa, koordinátor Otevřené zahrady.
Sezona v Otevřené zahradě je v plném proudu
Výuková zahrada čtyř živlů Otevřená zahrada zahájila svou třetí sezonu a návštěvníkům nabízí rozmanitý program. Už nyní probíhají registrace na letní příměstské tábory pro děti školou povinné nebo bylinkové dílny pro dospělé. Každý čtvrtek od 14 hodin je otevřený Zahradnický klub a k mání je i výhodná permanentka pro každodenní návštěvy. V neděli 14. června navíc proběhne dlouho očekávané slavnostní otevření Boromejské zahrady, která rozšíří areál o přírodní zahradu a časem i městskou minifarmu. Kompletní kalendář akcí naleznou zájemci na webu Otevřené zahrady nebo na facebookovém profilu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí