zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jakost podzemní vody

21.01.2015
Voda
Geologie
Pitná voda
Jakost podzemní vody

Dotaz:
Existuje po novele vyhlášky 20/2002 Sb. povinnost hlásit jakost odebírané podzemní, nebo povrchové vody (vyhláška 431/2001 Sb)?

Pokud ano, jaké hrozí sankce a podle jakého zákona, pokud se na ISPOP odešle příslušný formulář kde je vyplněno pouze odebírané množství a nikoli jeho jakost.


Odpověď:

Novela č. 150/2010 Sb. zrušila v § 10 odst. 1 vodního zákona povinnost měření jakosti odebírané vody a předávání výsledků těchto měření správcům povodí (§ 22 odst. 2 vodního zákona). Na tuto změnu v zákoně reagovala následně novela vyhlášky č. 20/2004 Sb. (novela č. 93/2011 Sb.). Pokud tedy nebude údaj o jakosti odebírané vody ve formuláři uveden, nejedná se podle našeho názoru o protiprávní jednání postižitelné sankcí.


Autor: Mgr. Veronika Vytejčková,

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
29
11. 2019
29.11.2019 - Seminář, školení
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí