zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další hybridní Porsche a budoucí Mercedes

25.01.2015
Ekologická auta
Další hybridní Porsche a budoucí Mercedes

Bývaly časy, a není tomu tak dávno, kdy byla automobilka Porsche synonymem pro sportovní vůz. To stále bezesporu platí, ale nyní se objevuje nová kategorie automobilů, která nese hrdé logo Zuffenhausenu na kapotě. Jsou to ekologicky zaměřené plug-in hybridy, tedy vozy se spalovacím a elektrickým motorem. V tuto chvíli jsou v nabídce tři modely - hybridní Panamera, Cayenne a extrémně drahý supersport 918 Spyder. Už teď je tak Porsche výrobcem s nejširší nabídkou plug-in hybridních modelů.

A v blízké budoucnosti by měly přibýt další modely. Nejpravděpodobnější je, že se plug-in hybridní řešení objeví třeba u očekávaného sedanu známého zatím pod pracovním názvem Pajun a také u chystaného supersportu s uprostřed uloženým motorem.

To automobilka Mercedes sídlící velmi blízko Porsche už myslí na vzdálenější budoucnost. Na lednové technologické výstavě CES v nevadském Las Vegas odhalila futuristický koncept nazvaný Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion. Pod zvláštním jménem se skrývá vůz s netradičními tvary velikostí přesahující aktuální vlajkovou loď značky, třídu S. Auto je postaveno tak, že se primárně soustředí na automatickou jízdu. Čtyři cestující tak využijí otočné sedačky, které lze i za jízdy uspořádat do konferenční konfigurace, tedy čelem i zády ke směru jízdy.

Model je zajímavým pohledem do budoucnosti. Z hlediska vzhledu ale milovníky klasických aut neuchvátí tak jako nadšence do moderních technologií.

AUTOR: Jan Markovič

Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
7
4. 2020
7.4.2020 - Seminář, školení
Praha, Hotel Tristar - Congress
CHEMELEONI s.r.o.
21
4. 2020
21-22.4.2020 - Seminář, školení
Konferenční místnost hotelu A-SPORT
INISOFT s.r.o.
22
4. 2020
22.4.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Vzdělávací centrum
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí