zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na konferenci Ekologická stopa byznysu

28.08.2014
Příroda
Firemní ekologie
Pozvánka na konferenci Ekologická stopa byznysu

Již čtvrtá z řady konferencí Ekologická stopa byznysu se uskuteční na podzim 2014. Tématem konference bude vztah byznysu a biodiverzity...

Konference poskytne základní souvislosti a vazby byznysu na biodiversitu a naopak. Na biodiverzitu se podíváme jak z hlediska přírodních zdrojů, tak i jako na součást firemních pozemků, budov a kanceláří.

Většina firemních leaderů v oblasti udržitelnosti si již uvědomuje závislost svého podnikání na přírodním bohatství a biodiverzitě, tzv. druhové rozmanitosti života. Stabilní přírodní prostředí souvisí s dostupností zdrojů, jako je voda, zem či energie a je klíčové pro dlouhodobou udržitelnost byznysu i lidské společnosti.

Například v Nizozemí se firmy jako IBM nebo Shell sjednocené v organizaci LeadersforNature řídí tzv. "Natural Capital Roadmap", díky které identifikují svůj vliv, ale i závislost na přírodním bohatství a dokáží vyhodnotit rizika i příležitosti v této oblasti. Španělské i mezinárodní firmy (např. Vodafone, Cemex, BASF) na Iberském poloostrově se zaměřili na lokální podporu biodiverzity a nabitým Katalogem příkladů dobré praxemotivují ostatní zástupce byznysu.

Na konferenci získáte přehled o globálních souvislostech, budete se moci inspirovat příklady z Nizozemí i z České republiky a získáte povědomí o projektech, do kterých je možné se na lokální úrovni zapojit.

Termín a místo konání: 24. září 2014, Era svět, Praha

Témata:

§ Co je biodiverzita a ekosystémové služby? Proč jsou klíčové pro byznys?

§ Jak je biodiverzita ohrožena a jak na tyto změny reagují business a sustainability strategie firem?

§ Situace v České republice. Biodiverzita v business centrech a industriálních zónách.

§ "Takeaction!" aneb jak na to? Příklady z praxe.

Příspěvky:

§ Biodiverzita a ekosystémové služby - dialog a spolupráce s byznysem: André van Amstel,Environmental Systems Analysis Group, Wageningen University, Nizozemsko

§ Nezadržitelná biodiverzita, udržitelné stavebnictví? Strategický pohled společnosti Skanska a.s.: Karel Fronk, vedoucí oddělení Udržitelný rozvoj, Skanska

§ IUCN NatureEngagementStrategy: Úspěchy spolupráce s korporátní sférou v zahraničí a výzvy pro ČR: Michael Hošek, radní Světového svazu ochrany přírody (IUCN)

§ Velká odpovědnost naplňovaná drobnými kroky: Jan Dušek, ředitel, Belecoz.s.

§ Management biodiverzity a partnerství s BirdLife International: Pedro FernándezDíaz, Biodiversity Analyst, Cemex

§ dm drogerie a zahradní úpravy okolí budovy centrální správy: Eva Vaněčková, PR manažerka a Pavla Kusová, vedoucí oddělení správy nemovitostí, dm drogerie

§ Koncepce managementu zeleně ve výrobním areálu:Ing. Marie Římanová, MSc., projektová manažerka, Nadace partnerství

Pro koho je akce určena:


Na konferenci jsou zváni manažeři a majitelé firem, zaměstnanci firem odpovědní za společenskou odpovědnost a udržitelné podnikání, facility manažeři, manažeři životního prostředí a udržitelnosti, manažeři kvality, zástupci z akademické sféry, neziskových organizací i studenti.

Registrace a více informací na Inko@byznysprospolecnost.cz

Registrační poplatek:

1500Kč bez DPH za osobu

Členové Byznys pro společnost: zdarma

Neziskové organizace a studenti: zdarma (počet míst je limitován)


Konference ekologická stopa byznysu v minulých letech:
2011: Ekologická stopa byznysu - Udržitelný marketing, partnerem konference byl Hotel Adria.
2012: Ekologická stopa byznysu - Environmentální strategie, konference se konala pod hlavičkou TES Standardy životního prostředí v prostorách PwC. Fotografie ke zhlédnutí zde.
2013: Ekologická stopa byznysu - Udržitelný produkt, generální partnerem konference byl Henkel, mediálním partnerem se stal EnviWeb a CSR Fórum. Akci podpořilo Velvyslanectví Nizozemského království v ČR. Keynotespeakerem byla holandská odbornice na business koncept Cradle 2 Cradle.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí