zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Potrubí pro přívod a odtok odpadních vod u domovní čistírny odpadních vod

02.09.2014
Čištění odpadních vod
Potrubí pro přívod a odtok odpadních vod u domovní čistírny odpadních vod

Neukončené vodní dílo versus kanalizační přípojka.

Otázka

Kdy se jedná v souvislosti s výstavbou domovní čistírny odpadních vod (dále jen "ČOV") a potrubí přivádějícího odpadní vody do domovní ČOV a odvádějící čištěné odpadní vody z domovní ČOV do kanalizace neukončené ČOV o vodní dílo a kdy nikoliv, respektive kdy se jedná o kanalizační přípojku?

Odpověď

Potrubí přivádějící odpadní vodu do domovní ČOV je vnitřní kanalizací ve smyslu ustanovení 2 odst. 8 zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů, které povoluje příslušný obecný stavební úřad.

Stavba domovní ČOV, ze které jsou vypouštěny čištěné odpadní vody do kanalizace neukončené ČOV, je vodním dílem ve smyslu ustanovení § 55 odst. 1 písm. c) zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Potrubí, kterým odtékají z domovní ČOV vyčištěné odpadní vody do kanalizace neukončené ČOV, je kanalizační přípojkou podle ustanovení § 3 odst. 2 zákona o vodovodech a kanalizacích. Kanalizační přípojka není vodním dílem.

Autor: Mgr. Veronika Vytejčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí